top of page
Injektionskosmetologi


INFO TILL MODELLER
 

VILL DU VARA UTBILDNINGSMODELL?

Du kan som privatperson vara modell hos oss under våra utbildningsdagar där vi utbildar legitimerade läkare, sjuksköterskor och tandläkare inom olika estetiska behandlingsmetoder. Alla behandlingar handleds av vår erfarna personal och du som modell är i trygga händer.

För att anmäla ditt intresse, skicka ett mail till oss på I[email protected] med kontaktinformation, vilka kurser du önskar vara modell för samt skickar en bild. 

Ung blond modell

AVBOKNING

När vi planerar en kurs hör vi av oss till modellerna som anmält intresse för vald kurs och när du bekräftar utbildningsdatum blir din anmälan bindande. Det menas att du som modell accepterar och fullföljer ditt deltagande, avbokning sker 72 h innan utsatt datum så att vi kan ta in en annan modell som då står på väntelista. Detta är för att deltagarna är beroende av att ha dig som modell och det kan resultera i om du ej kommer på utsatt dag och tid att de ej kan bli godkänd på kursen. 

Observera att vid sen avbokning eller utebliven ankomst debiteras halva kostnaden.

bottom of page